29.2 C
Димитровград
вторник, юни 23, 2026
Начало Новини Огледи на разбити пътища инициира областният управител на Хасково

Огледи на разбити пътища инициира областният управител на Хасково

Областният управител на Хасково Тодор Иванов ще свика междуведомствена комисия, на която ще бъде председател и лично ще участва в обхода и огледа на компрометираните участъци от общинската пътна инфраструктура на територията на региона, съобщиха от офиса му.

Комисията ще извърши оценка на състоянието на пътищата и ще предложи конкретни мерки и препоръки към кметовете за обезопасяване, поддържане и възстановяване на пътната инфраструктура.

Свикването й е свързано с извършена инспекция на пътния участък между село Славяново, община Харманли и село Малък извор, община Стамболово, когато е установено сериозно влошено състояние на пътната настилка и необходимост от предприемане на спешни ремонтни дейности.

При проверката са констатирани множество участъци с нарушена асфалтова настилка, включително дълбоки дупки, напуквания и компрометирани зони с диаметър между 90 и 160 см. Състоянието на пътното платно създава риск за безопасността на движението и предпоставки за възникване на пътнотранспортни произшествия.

Гарантирането на безопасни условия за движение и подобряването на състоянието на пътната инфраструктура са сред основните приоритети в работата на областния управител на Хасково, поясняват от областната администрация. В тази връзка ще бъде извършен пълен обход на всички общини на територията на областта с цел цялостен преглед на състоянието на общинската пътна мрежа и предприемане на необходимите мерки.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук