500 кг пилешко месо без документи за произход е намерено в падналия на 16 май в дере на магистрала „Марица“ микробус „Фолксваген“, по информация от Областната дирекция на МВР – Хасково.
В катастрофата на място загина 19-годишен, пътувал в микробуса. 13-годишно момче, също пътник в колата, е с опасност за живота, настанено в МБАЛ – Хасково. Пробата на водача, друг 19-годишен, отчела употреба на кокаин, като е задържан до 24 часа.
Пилешкото месо е иззето от служители на Областната дирекция по безопасност на храните. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.
32-годишен моторист е настанен в хасковската болница с опасност за живота, съобщават още от пресслужбата на полицията. В 14.50 часа на 18 май пострадалият, от Маджарово, управлявал мотоциклет „Ямаха“ по ул. „Стара планина“ в посока парк „Кенана“. На ляв завой загубил управлението и се ударил вдясно в дърво. Пробите му са отрицателни. Стартирало е досъдебно производство.
Пътен инцидент е имало ден по-рано и в стамболовското село Кладенец, където малолетен подкарал АТВ. 9-годишното момче се ударило в полуремарке на паркиран товарен автомобил. След инцидента, детето е прегледано и освободено за домашно лечение. По случая е съставен акт.






























