29.8 C
Димитровград
понеделник, юни 15, 2026
Начало Новини Кабели за 30 хил. евро отмъкнаха от новострояща се паркова площадка в...

Кабели за 30 хил. евро отмъкнаха от новострояща се паркова площадка в Димитровград

Положени вече кабели за около 30 хил. евро са били отмъкнати от новостроящата се паркова площадка в Димитровград, намираща се до пешеходната алея „България“ в Димитровград, зад Виенския салон.

За наглата кражба съобщи заместник-кметът на Общината Яшо Минков. По думите му, посегателството е станало в събота или в неделя. Работници са разбрали за нея тази сутрин, когато отишли на обекта, след което е подаден сигнал до полицията.

В района няма видеонаблюдение и досега не е имало, такова ще се изгражда в рамките на дейностите по реконструкцията на площадката. Щетите са за сметка на фирмата изпълнител и няма да се отрази на Община Димитровград и на изпълнението на обекта, но ще има известно забавяне.

Ремонтът започна около месец и се очаква мястото, както писахме, да се преобрази напълно. Дейностите са по проект на стойност 279 675,63 евро без ДДС.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук