9 медала за състезатели на спортен клуб „Младост“ от Държавно първенство по скокове батут

Най-малките – дебютанти, направиха много добро класиране, подчерта треньорът Димитър Димов

9 медала – 5 златни и 4 сребърни, завоюваха състезатели на спортен клуб по скокове на батут „Младост“ – Димитровград на Държавно първенство по скокове на батут. Надпреварата се проведе в Габрово от 24 до 27 юни, за всички възрасти. Нашият клуб имаше 12 представители, във възрастови групи до 16 години, от  съобщи треньорът Димитър Димов.

Микаела Стоилова спечели златен медал на скокове на пътека, до 8-годишните.

Кристин Кръстева – златен медал на скокове на пътека, до 11-12-годишните

Александър Вакрилов – златен медал в синхронните скокове на батут, възраст 11-12-годишни.

Виктор Янков, Калоян Пеев – сребърни медали, при 13-14-годишните.

Диана Сарафова – златен медал на синхрон и златен медал индивидуално, при 15-16-годишните.

Магдалена Николова, Вивиан Гочева – сребърни медалисти, при 13-14-годишните.

Димитър Димов подчерта още, че дебют при 9-10-годишните направи Анелия Иванова, която се класира на финал.

Треньорът отличи и представяне на най-малките, дебютанти – 6-годишни деца. Те постигнаха много добро класиране при конкуренция от 36 деца от цяла България, подчерта Димов. Участници бяха три момичета и две момчета, завоювали индивидуално, съответно, 5-то, 6-то, 7-мо, 6-то и 8-мо място. Това са Галена Григорова, Християна Георгиева, Никол Тенчева, Ивелин Добрев и Теодор Мирчонов.