9 МЕДАЛА ЗА БОРЦИТЕ ОТ 9-ТО ИЗДАНИЕ НА ТУРНИРА „СТОТЕ ВОЙВОДИ“

9 медала завоюваха състезателите на спортен клуб по борба „Димитровград“ от 9-то издание на международния турнир по свободна борба за кадети „Стоте войводи“, провел се в Сливен на 18 и 19 октомври.

От клуба определиха постижението като добро. Димитровградските борци спечелиха 4 златни медала. Шампиони в своите категории станаха Иван Янков / кат. 42 кг/, Микяй Наим /кат. 54 кг/, Велико Великов кат. 63 кг/ и Драгомир Димов /кат. 100 кг/.

Останалите ни медалисти – Делчо Нейчев /кат. 46 кг/ – бронзов, Павел Иванов /кат. 54 кг/ и Веселин Петров /кат. 54 кг/ загубиха само по една среща от съотборника си Микяй и станаха съответно втори и трети. Мирослав Иванов /кат. 63 кг/ загуби само на финала, също от свой съотборник, Велико Великов, което му отреди сребърен медал. Със сребро е и деветият ни медалист Велко Тодоров /кат. 76 кг/.

Турнирът бе добра проверка на силите в подготвителния период, в който се намираме. Радващо е и доброто ниво, което показаха нашите борци, коментират от СКБ „Димитровград“.