8 медала за каратисти от Димитровград на Национално първенство по Шинкиокушин

8 медала спечелиха представители на Киокушин карате клуб Димитровград, които участваха с 11 състезатели на Национално първенство по карате Шинкиокушин. То бе за деца на възраст от 10, 12 и 14 години, провело се в Шумен на 4 май, съобщи треньорът Иван Нондов.

Две от отличията са златни, едно е сребърно, а пет – бронзови. Шампиони за Киокушин карате клуб Димитровград станаха Мартин Бялков /до 14 години в тежка категория/ и Пламена Дойчева /до10 години в 32 кг/. Вицешампион е Ангелина Атанасова /до 12 години в 43 кг/.

Трети са Юлиан Борисов /в тежка до 14 години/, Йоанна Прокопиева /в 45 кг до 14 години/, Диян Христов /28 кг до 10 години/, Жеко Атанасов /43 кг до 10 години/, Стоян Недев /32 кг до10 години/.

Много добро бе представянето и на останалите състезатели от клуба, подчерта Нондов. В националното първенство участваха 230 състезатели от 20 клуба, поясни той.