5 титли и 7 медала за борците на Димитровград, от турнири у нас и в чужбина

Пет титли и още седем медала спечелиха състезатели на Спортен клуб по борба „Димитровград“, от турнири у нас и в чужбина, съобщават от клуба.

Първият бе Държавен лично отборен шампионат за юноши в Ловеч, от 19 до 21 април. Равносметката е – две шампионски титли, още пет медала и първо място в отборното класиране.

Отлично се представиха юношите до 20 години. В конкуренцията на 35 клуба, спечелиха отборната титла. В индивидуалното класиране шампиони са Стилян Илиев /61 кг./ и Иван Бадавров /65 кг./ , сребърен е Въчо Делчев /125 кг./ , а с бронзови медали са Димитър Тодоров /65 кг./ , Делчо Нейчев /70 кг./ , Боби Ников /79кг./ и Георги Ангелов /86 кг./

На Международен турнир в турския град Сюлоглу, на 19 и 20 април, завоюваха две титли и два бронзови медала, спечелени от малките борци на Димитровград /на водещата снинка/. При момчетата, Денис Наим /кат.44 кг./ и Дениз Ибрям  /кат.50 кг.-/ станаха шампиони , а Емре Мухамед /80 кг./ взе бронзов медал. Още едно – трето място при децата, добави Алекс Фотев/34 кг./.

Същевременно, Таня Тенева, която е на подготовка в САЩ, спечели първото място на проведения на 20 април турнир в гр. Бат , щата Мейн, поясняват от СКБ „Димитровград“.