В ликвидирането на 31 произшествия за 5 дни, от 9 до 13 април, участваха звената на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Хасково, съобщават оттам.
На 10 април огнеборците от Димитровград се отзовават на пожар в елинсталация на Форд Фиеста на ул. „Простор“. Същият ден става пожар в жилищен блок на бул. „Стефан Стамболов“. На 11 април пламъци обхващат блок на ул. „Простор“.
Пак на 11 април пожар възниква в товарен автомобил на разклона за Крепост. В събота пожарникарите оказват техническа помощ, след катастрофа между Фоклсваген Голф и Шкода, на разклона за Крепост.
На 9 април горяха две леки коли в Узунджово, апартамент на ул. „Генерал Карцов“ в Хасково. На 11 април пламъци обхванаха къща в кв. „Болярово“, селскостопанска постройка в Спахиево. На 12 април пожар обхвана автобус „Неоплан“ край Ивайловград, изоставена къща на ул. „Оборище“ в Хасково. На 13 април – четири фургона изгоряха в местност „Кенана“, съобщават още от Регионалната дирекция.
На 10 април на разклона за Татарево катастрофира Фиат. На 12 април се сблъскаха Форд и мотор Сузуки Катава в Харманли. Комини се запалиха в къщи в Тополовград и Хасково, на няколко места в областта горяха отпадъци и сухи треви, допълват от пожарната.