30-метрово българско знаме за поредна година се развя на камбанарията в Хасково.
Патриотичната инициатива е на Община Хасково и Общинско предприятие „Спорт, отдих и туризъм“ по случай предстоящия Национален празник 3 март, съобщават от Туристическия информационен център в областния град.
Трибагреникът ще остане до 5 март, в знак на признателност към героите, жертвали живота си за свободата на Родината.
От Община Хасково информират същевременно, че децата и учениците от хасковските детски градини и училища украсиха града с мартеници. Кампанията, на Община Хасково и Школата по етнография към Младежки център Хасково „Украси дърво за първи март“, се провежда за тринадесета поредна година.
Хиляди символи на пролетта и надеждата за благодат красят дърветата в централната градска част. Пешеходната зона е поверена на творческите хрумвания на най-малките – децата от 11 детски градини, едно начално и 9 основни училища. На креативността на учениците от 9 гимназии е поверена първомартенската украса на подхода към Монумента „Света Богородица“.