20 библиотекари в община София ще пристигнат в Димитровград утре. Специалистите ще останат два дни, за да обменят добри практики с Градска библиотека „Пеньо Пенев“, която ще бъде домакин на форума.
Визитата на столичани е следствие на отличното представяне на Община Димитровград в Международния форум „Библиотеките днес“, проведен в края на ноември в НДК. На него кметът Иво Димов сподели добрия си опит в партньорството между местна власт и библиотека и бе отличен с приз, уточняват организаторите.
Пристига първата група за обмяна на опит в Димитровград, акцентират от Общината, с което загатват, че ще дойдат и други. Начало на първата среща ще бъде поставено в следобедните часове на 21 декември. Тя ще бъде делова, с библиотечните работници от столицата и димитровградските им колеги.