11 инцидента от началото на ловния сезон, започват проверки

контакти

От откриването на ловния сезон през месец август 2024 г. до настоящия момент възникнаха 11 инцидента. Четири са с летален край. Останалите са с различни по тежест наранявания, предизвикани от неспазване на мерките за безопасност при боравене с огнестрелно оръжие.

Това се казва в писмо до ръководството на Съюза на риболовците в България (СЛБР) от Емил Ангелов, експерт в служба Контрол на общоопасните средства (КОС) – МВР. В него се информира, че ще бъдат извършени масови проверки по правилата за   безопасност по време на лов през следващите ловни излети. Причината са зачестилите през този ловен сезон инциденти с ловното оръжие.

За отбелязване е, че участниците в инцидентите са с различен стаж и опит в лова, но не се спазват елементарни изисквания за ползването и употреба на ловното оръжие, както и необходимата дисциплина по време на ловните излети.

Това само по себе си показва, първо, че подготовката на младите ловци по отношение на правилата за боравене с огнестрелно оръжие и начина на ловуване е повърхностна и недостатъчна. Второ, че ръководителите на ловни излети не осъществяват функциите си, определени по разпоредба, са сред посочените мотиви.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук