Водач е починал при произшествие в Свиленград, станало около 17 часа на 22 септември, съобщава в бюлетина си днес Областната дирекция на МВР – Хасково.
55-годишен от град Левски управлявал „Фолксваген“, на който е загубил управлението, навлязъл в насрещната лента за движение и се ударил в друг „Фолксваген“, с водач 45-годишен жител на село Капитан Андреево. При удара, водачът от град Левски е починал. Работата по образуваното досъдебно производство продължава, трупът е откаран за аутопсия.
Още едно произшествие е осъществено край Свиленград в посока Ивайловград същия ден. В 19.26 часа на третокласен път при км.37, 47-годишен водач на „Ауди“ загубил контрол над управлението му и навлязъл в лентата за насрещно движение. Ударил се е в товарен автомобил „Фолксваген“, шофиран от 53-годишен любимчанин. От удара е пострадала 47-годишна пътничка в леката кола от Варна, която е настанена за лечение в хасковската болница без опасност за живота. Съставен е акт.
Пешеходка е била блъсната в Димитровград в неделя, съобщават още от пресслужбата на полицията. В 10,30 часа на булевард „Стефан Стамболов“ 31-годишен се движил с „Порше“ и ударил неправилно пресичаща 45-годишна пешеходка от Крумовград. Пострадалата е настанена за лечение в пловдивска болница, без опасност за живота. По случая е образувано досъдебно производство.
Тази сутрин две коли са катастрофирали край Хасково, откъм Кърджали. Те пътували една зад друга, като е последвал удар при застигане. По първоначална информация, няма сериозно пострадали.