„Тренд“: 46% искат правителството да продължи да управлява

Близо половината от българите предпочитат настоящото правителство да продължи да управлява пред алтернативата от нови избори. Мнозинството от анкетираните обаче не вярва, че кабинетът „Желязков“ ще изкара пълен мандат. Това се посочва в изследване на „Тренд“ реализирано по поръчка на „24 часа“ в периода от 10 до 16 март.

Регистрираме повишаване на отрицателните оценки към правителството през месец март. Положителните оценки леко намаляват – от 29% на 27%, докато отрицателните се покачват от 44% през февруари до 50% през март. Въпреки преобладаващата неудовлетвореност от работата на правителството, близо половината от българите (46%) предпочитат настоящият кабинет да продължи да управлява, вместо да се проведат предсрочни избори – опция, подкрепена от 30% от анкетираните, коментират от „Тренд“.

Не се регистрира съществена динамика в електоралните нагласи спрямо предходните месеци. ГЕРБ запазва първото място с 26,7% от гласуващите. На второ място се нарежда ПП-ДБ с 13,6%, следвани от Възраждане с 12,5%. На четвърта позиция се нарежда ДПС-Ново начало с 10,9%. БСП-Обединена левица (6,9%) и „Демокрация, права и свободи“ (6,7%) остават с близко ниво на подкрепа. Със сигурно парламентарно представителство са още две формации – ИТН (5,9%) и МЕЧ (5,7%). „Величие“ запазва нива около парламентарната бариера (3,9%), се посочва в изследването, повече за което може да видите тук.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук