С ДВА КОНЦЕРТА „ЗВЕЗДИЦА” УКРАСИ ПАНАИРА НА ЗАНАЯТИТЕ

С два поредни концерта в две поредни вечери танцов ансамбъл „Звездица” украси тридневния Панаир на занаятите. Хората на площад „България” се насладиха на танцови произведения и народна музика. Програмата бе разделена на две части, представяйки в петък и събота ритми от всички краища на България, без да се повтарят. Ансамбловите и камерни изпълнения бяха съчетани с въпроси към публиката. За отговорилите правилно имаше награди от майсторите, които бяха разпънали шатрите на площада. Особено атрактивно бе състезанието за най-бързо обличане на мъжка и женска народни носии.

Беше голямо предизвикателство за нас да организираме концертите, каза с удоволствие Антония Иванова, един от ръководителите на „Звездица”. Тя покани желаещите да посетят и днес панирът на занаятите, който продължава пред спортна зала „Младост”, от 8 до 14 часа. Час преди обед в неделния ден ще бъдат връчени наградите за най-атрактивен занаят, за който ще гласува публиката, както и за най-перспективен творец.

Антония Иванова сподели, че изявите покрай Панаира на занаятите поставят първите стъпки по пътя към 20-годишнината. 10 лета „Звездица” празнува с пищен концерт през юни тази година. Тя разкри, че с момчетата и момичетата от състава започват подготовка за нов репертоар. В скоро време може да се очаква и организирането на детски танцов фестивал.

Ръководителката изрази амбицията през следващата – трета поред година – Панаирът на занаятите да стане още по-голям. Тези, които направиха възможно това събитие, още повече да ни помагат за новите прояви, пожела си тя. 



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук