Сестри Стоеви на четвъртфинал на световното първенство по бадминтон в Испания

Осмите поставени Габриела и Стефани Стоеви се класираха с лекота за четвъртфиналите на двойки на световното първенство по бадминтон в Уелва, Испания, предава БНР.

Българките се наложи над англичанките Клое Бърч и Лорън Смит с 21:10, 21:9 след 31 минути игра, като ги победиха и в четвъртия двубой помежду им.

В първия гейм сестрите от Хасково поеха инициативата от самото начало и непрекъснато увеличаваха преднината си. Те стигнаха до 20:10 точки и затвориха частта още при първата си възможност след 15 минути игра.

В следващия гейм двукратните европейски шампионки Стоеви бяха още по-категорични, записаха девет поредни точки, като задължителната почивка в средата дойде при резултат 11:3 и след това с лекота приключиха срещата.

На четвъртфинал №10 в световната ранглиста Габриела и Стефани очакват четвъртите в схемата Маю Мацумото и Уакана Нагахара от Япония, срещу които нямат успех в шест двубоя, но последната им среща беше преди повече от година.