Сертификати за дигитални умения на деца връчи кметът Иво Димов

Сертификати за дигитални умения, придобити от димитровградски деца чрез обучението им в Училищна Телерик Академия, връчи кметът на Димитровград Иво Димов, съобщиха от Общината.

За мен е изключително удоволствие, че за трета поредна година в Димитровград се обучаваха безплатно деца, които усъвършенстват дигиталните си умения – нещо изключително ценно в съвременния дигитален свят. Съвместното ни сътрудничество с Училищна Телерик Академия и нашия съгражданин Димитър Караиванов предоставят възможност на децата да развият своите знания и интереси, свързани с технологичното им бъдеще. Надявам се сред днешните ученици да има бъдещи програмисти и иноватори. Новите професии изискват децата да бъдат подготвени адекватно и професионално. Само след седмица ни предстои още една съвместна инициатива с Училищна Телерик Академия, когато в Градска библиотека „Пеньо Пенев“ ще се проведе обучение на тема „Изкуствен интелект в класната стая“. Това обучение отново е насочено към надграждане познанията на нашите ученици. Лектор ще е Ивайло Бонев, изпълнителен директор на Училищна Телерик Академия, който ще запознае присъстващите с приложението на изкуствения интелект в класната стая, както и възможностите на образователна платформа Буки. Пожелавам натрупаните знания да са само основа, която ще надграждате в бъдещето!“, обърна се кметът на общината към присъстващите в зала „Гроссето“.

За трета поредна година в Димитровград се обучават безплатно ученици от две възрастови групи – 3-4 клас и 5-7 клас, в зала, осигурена от Община Димитровград.

В обучителната програма са застъпени интересни и иновативни теми, като: Какво е компютърна програма и алгоритъм и как „мисли“ компютърът? Как и за какво се използва „мисловната карта“? Какво е кибертормоз и как трябва да реагираме? Какво е това „Дигитален отпечатък“? Кои са най-съвременните технологии днес? Как си представяме професиите на бъдещето?

Учениците придобиха умения да програмират на HTML език, да създават сайтове, изучиха детайлите в средата за програмиране Scrach, създаваха „Мисловни карти“, генерираха „QR code“, разработваха проекти и визуално програмиране с MICRO:BIT, програмираха игри, създаваха презентации и още куп интересни неща.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук