ПОРЕДНИ 9 МЕДАЛА, ОТ МЕЖДУНАРОДНИ ТУРНИРИ, ЗА БОРЦИ НА ДИМИТРОВГРАД

newbeautyПоредни 9 медала спечелиха състезатели на спортен клуб по борба „Димитровград“, от Международни турнири. Част от момчетата бяха близо до отличията, уточняват от клуба.

Шестима от състезателите на СКБ „Димитровград“ пътуваха с националните отбори за турнир в Букурещ. Той се проведе от 22 до 24 април и бе част от календара на Световната федерация по борба. Сребърен медал спечели Иван Бадавров /58 кг – кадети/. Близо до медали бяха още Димитър Тодоров /46 кг – кадети/, Велико Великов /84 кг – юноши/ и Драгомир Димов /96 кг – юноши/. Те загубиха срещите си за трето място и са пети.

Още 8 отличия спечелиха борците на СКБ „Димитровград“. Това те постигнаха на Международния турнир „И. Кръстев-П. Дерменджиев”, провел се на 23 април в Ямбол.

Шампиони в своите категории станаха Стоян Георгиев /42 кг – момчета/, Стилян Илиев /59 кг – момчета/, Боби Ников/63 кг – кадети/ и Николай Скендеров /69 кг – кадети/. Със сребърни медали са Никола Нейчев /47 кг – момчета/ и Делчо Нейчев /63 кг – кадети/. С бронзови са Атанас Атанасов /47 кг – момчета/ и Георги Жизгов /53 кг – момчета/.

Интензивна бе миналата седмица за димитровградските борци. Тя започна с приятелски срещи срещу американски състезатели. Представителите на местната школа показаха майсторство и се наложиха над янките с 12:2 победи в спортна зала „Младост“.