ПОЛИЦИЯТА В АКЦИИ ПО ПЪТИЩАТА. В ХАСКОВО – УТРЕ

30 полицейски операции по метода на широкообхватния контрол се осъществяват от 12 до 23 май на територията на цялата страна. Превантивната кампания „Шофирай отговорно и толерантно“ ще се премине на 20 май и в Хасково, съобщават от полицията.

Акцията се провежда в рамките на международния проект “Пътна безопасност в регионите от Югоизточна Европа”. Партньори в нея са Главна дирекция “Национална полиция”, областните дирекции на МВР и Института за изследвания, образование и развитие “Отворена младеж”.

Въздействие върху младите шофьори за отговорно и толерантно поведение на пътя е целта на кампанията. Вниманието ще бъде насочено върху превенцията на най-често нарушаваните разпоредби за Закона за движение по пътищата.

За първи път кампанията ще обхване всички 28 области на страната. Добрволци от „Отворена младеж“ ще раздават на спрените шофьори антистрес топки и дипляни. Проявата не цели да наказва водачите или да им губи времето, а да ги предпази, казват от полицията.  

НЕЛИТА –  имоти, кредитиране, експертни оценки: www.imotinelita.com   

 



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук