Водач е задържан след опит да подкупи полицаи. Около 2 часа в неделния ден полицаи от РУ Харманли спрели за проверка в село Овчарово лек автомобил „Фолксваген“, шофиран от 46-годишен симеоновградчанин. В хода на проверката, като станало ясно, че ще духа в дрегер, водачът предложил на младши автоконтрольор Янко Янев и младши експерт Милен Манолов банкнота от 20 лева, да го пуснат без проверка. Полицаите го предупредили да прибере парите, но той се оказал настоятелен – поставил банкнотата на предната седалка на патрулката. И това не помогнало, а при проверката дрегерът показал 0,16 промила алкохол в издишания въздух. Последвало е задържане на щедрия шофьор и образуване на бързо производство.
Още 3 бързи производства срещу водачи, нарушили Закона за движение по пътищата са съставени две дни по-рано, информират от Областната дирекция на МВР. Две от тях са в хасковското управление срещу мъже на 47 г. и 30 г. Първият карал „Мерцедес“, но се оказало, че е неправоспособен и управлява в срок на административно наказание. По-младият е задържан до 24 часа, тъй като техническо средство с което е тестван показало употреба на канабис.
Още един надрусан е задържан в Районно управление Харманли, след проверка на изхода на Симеоновград. Момчето на 22 години управлявало „Фолксваген“ след употреба на метаамфетамин.