Около седмица ще продължи студеното време. В последните дни на февруари ще започне да се затопля, както ще бъде и в първите дни на март месец.
Слаб мокър сняг продължава да вали в южните части на страната във вторник, както ще бъде и в сряда, с максимални температури около 3 градуса. Почти без промяна ще е в четвъртък, но ще е слънчево.
В петък също ще е слънчево, но дневните стойности ще са около нулата, както ще бъде до края на седмицата. Тогава, както и в събота и неделя сутрин ще е много студено – под минус 10 градуса.
В началото на следващата седмица също ще е много студено. От следващата сряда, 26 февруари, започва затопляне, с максимални температури 11-13 градуса. Така ще се задържи до края на месеца, като в последните му дни се очаква да е облачно, със слаби валежи. Баба Марта идва с топло, но променливо време.