ОСВОБОДИХА ДУХА НА ХИМИЯТА НА ДЕФИЛЕ

контакти

Седмо издание на Дефиле „Избрано от магията на химията“ се проведе в ПГХХТ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Димитровград. То започна с освобождаване на „Духа на химията“, съобщават от гимназията. Проявата премина под формата на състезание, с два етапа. Повечето участници бяха подготвили презентации, имаше и експерименти.

Гости на състезанието бяха представители на общинска администрация, Регионален инспекторат по образованието /РИО/, директори на училища, представители на бизнеса. В седмия му формат заявка за участие дадоха четири общински училища – ОУ „Алеко Константинов”, ОУ „Васил Левски” – с. Ябълково, ОУ „Пенчо Славейков” и ОУ “Св. Св.Кирил и Методий”. В последния момент обаче се оказа, че отборът на ОУ “Пенчо Славейков” е възпрепятстван да участва.

По традиция, преди демонстрациите, учениците от химическата гимназия съветваха по-малките как да работят в импровзирана лаборатория. Докато журито обсъждаше резултатите, присъстващите имаха възможност да чуят радиопредаване, посветено на професиите, както и да чуят какви специалности предлага ПГХХТ за следващата учебна година

Победител в седмото дефиле “Избрано от магията на химията” стана отборът на ОУ „Алеко Константинов”, като за втора поредна година е носител на приза. Празникът приключи с кетъринг, подготвен от участниците в клуб „Работилница за здраве”, както и импровизирано козметично студио. 



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук