Шест политически формации ще имат общински съветници в предстоящия да се конституира Местен парламент на Димитровград. Това са – ГЕРБ, „Движение заедно за промяна“, „БСП за България“, „Български демократичен център“, „Демократична България – Обединение“ и „Воля“.
По наша информация, ГЕРБ ще имат 15 съветника, „Движение заедно за промяна“ – 8, „БСП за България“ – 5, „Български демократичен център“ – 2, „Демократична България – Обединение“ – 2 „Воля“ – 1.
Имената на съветниците може да видите на страницата на Общинската избирателна комисия /ОИК/ в Димитровград, в секция „Кандидатски листи“ – „Общински съвет“.
Засега, сигурно е, че едно изместване, с преференции, има в листата на БСП. Съветници стават първите четирима – Койчо Николов, Георги Стайков, Тодор Тодоров и осмият Сашо Спасов, който по преференции се нарежда втори в листата. В случая, той измества Николай Янев.
Имената на всички официално избрани съветници ще станат ясни на по-късен етап, тъй като може да има отказали се, например.