Неясната съдба на Лотарията не влияе на продажбите, търкането продължава яко

Който купува, пак ще купува, спокойни са в лафките

контакти

Търсещите бърза и голяма печалба продължават да купуват билети, без да се интересуват от бъдещето на Националната лотария, което засега е неясно, показва блиц анкета в димитровградски лафки.

Наскоро лидерът на НФСБ Валери Симеонов обяви, че предлага да се забрани продажбата на лотарийни билети в радиус от 300 метра от училища, а дейността да бъде прехвърлена към Българския спортен тотализатор. Впоследствие той получи подкрепата на правителството за предлаганите промени. Част от мотивите са, че така ще има повече приходи за спорт, както и че Комисията по хазарта не е мерела с еднакъв аршин различните играчи на  пазара, което налага законови промени.

Неясното бъдеще на Лотарията обаче изобщо не влияе на продажбата на билети. Когато купуват, хората не повдигат темата, с малки изключения. Интересува ги, най-вече, дали ще продължаваме да продаваме. Като цяло, клиентите са несъгласни да се посяга на бизнеса. Някои смятат, че промените са в сила, но ги уверяваме, че това са още само предложения. Независимо от развитието, който купува, пак ще купува. Това споделят продавачи в лафки и подчертават, че въобще не стои въпроса дали може да се създаде ситуация, при която потенциални печалби да не бъдат изплащани.

Покрай темата се появиха камара изказвания и коментари какво има намерение да направи властта. Част от тях се уповават на антиконституционни положения, други – на социалния елемент. И задават въпроси, като – как ще се промени хазартната среда, когато процесът бъде регулиран от Държавата и къде бе тя досега, ако е имало проблеми?

Независимо от очакваното напрежение, няма никаква разлика в продажбата на лотарийни билети. Каквато бе тя преди, такава е и сега, като количества, казват продавачи. Трудно им е да кажат, средно, по колко продават на ден, като обясняват, че се увеличава при наближаването на празнични дни. Според тях, не е вярно, че предимно по-възрастни хора купуват. Правят го, когато вземат пенсии, но през останалото време се нареждат от всяка възраст.

Макар да няма точна статистика, продавачите обясняват, че, средно при 5 клиента, трима купуват лотарийни билети, което е показателно за отношението към хазарта. И надеждата…

Докато чаках за цигари, жена даде 20 лева и купи 3 билета по пет лева, сподели гражданин, наредил се на един от пунктовете. Друга беше подготвила цял куп за проверка, после купи още. Имам два лева печалба, дайте ми още един талон, чувствам, че днес късметът ще е с мен, са част от историите, на които мнозина са ставали свидетели. Една от споделените хипотези е, че броят на чакащите за бърза печалба ще се увеличава, защото днес може да има, за разлика от утре или вдругиден.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук