За час, хванаха двама пияни, шофирали една и съща кола

контакти

Един и същ автомобил е бил спрян в рамките на час, шофиран от двама различни пияни шофьори. Куриозният случай е от Несебър.

В 3.15 часа миналата сутрин полицаи спират за проверка лек автомобил Фолксваген Бора с бургаска регистрация. Водачът му, 27 годишен от поморийското село Гълъбец, управлявал след употреба на 0.94 промила алкохол.

За констатираното нарушение на шофьора е съставен акт. Иззети са шофьорската му книжка, регистрационното свидетелство на колата и двете регистрационни табели. Обяснено му било, че в рамките на 12 часа от нарушението автомобилът може да бъде превозено от правоспособен водач, който не е употребил алкохол или наркотични вещества.

Около 4.00 часа в несебърския квартал „Чайка“ униформени забелязали въпросния автомобил да се движи, криволичейки по пътното платно.

Фолксвагенът е спрян на кръстовище. Установено е, че водачът му, 30-годишен от поморийското село Гълъбец, шофира след употреба на 2.20 промила алкохол. Той е задържан до 24 часа. Автомобилът е иззет. По случая е образувано бързо производство.



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук