31-годишна от Севлиево е задържана за телефонна измама в управлението в Хасково, съобщават от Областната дирекция на МВР.
До задържането й се стигна след сигнал, подаден на 19 декември от 77-годишна жена от хасковското село Узунджово.
На спешния телефон жената бе съобщила, че по схемата „съдействие на полицията“ е въведена в заблуждение. Тя оставила на оградата на селското училище сумата от 5500 лева.
В хода на работата криминалисти от управлението в областния град установили и задържали жената. Пред полицаите тя признала действията си и описала подробно механизма на извършването им.
Мярката й на задържане е била до 24 часа. На 21 декември жената-муле е привлечена като обвиняема за извършеното престъпно деяние, поясняват от пресслужбата на полицията.