„Димитровград 1947“ победи с класически резултат „Розова долина“

контакти

Футболен клуб „Димитровград 1947” победи с 3 : 0 „Розова долина“ – Казанлък в последната си контрола.

Двубоят се игра на стадион „Раковски“. Получи се добър мач, с атакуващ футбол и положения пред двете врати. Гостите започнаха по-добре мача, но постепенно нашите момчета поеха инициативата, съобщава на страницата си димитровградският отбор.

В 20-ата минута Димитър Алексиев откри резултата след подаване на Мирослав Илиев. В 30-ата минута Филип Сантов направи резултата 2 : 0, след удар от фаул от над 25 метра.

Гостите можеха да върнат едно попадение, но младият страж на Димитровград Габриел Иванов изби топката в гредата. През втората част и двата отбора направиха доста смени. В средата на второто полувреме, след мноходова атака и самостоятелен рейд, Димитър Алексиев изведе отлично Даниел Йовчев, за да направи резултата класически!

Това беше неофициален дебют като титуляр на младия страж Габриел Иванов, който е роден през 2006 г. В края на мача под рамката застана друг млад вратар Николай Маразов, роден през 2007 г.

Следващата седмица в събота (10.02) от 14:30 часа „Димитровград 1947” гостува на „Саяна“ в Хасково, където ще се играе областният финал за Купата на аматьорската футболна лига.

Снимка и информация: ФК „Димитровград 1947”