Джокович спря Димитров на полуфинала в Париж, след игра на равен с равен

Деветата си победа над Григор Димитров постигна във френската столица Новак Джокович, надделявайки с 2 : 0 сета. А стойността на победата е игра на финала на Rolex Paris Masters. Там сръбската тенис-машина ще се срещне с победителя от двубоя Шаповалов – Надал.

Не бе леко за Ноле да преодолее Гришо. Като равен с равен игра нашето момче, но все пак отстъпи. След равностоен първи сет, който сърбина спечели само с гейм разлика – 7 : 6, във втория Гришо излезе нахъсано и бързо взе първия гейм. Силно се съпротивлява и във втория, при сервиране на съперника, но с ефектни разигравания Жокера взе своето. Затова пък хасковлията безапелационно, на 0 спечели третия, в който сервира. Загуби обаче четвъртия, а допусна и пробив в петия – 3 : 2. После и 4 : 2 за Джокович, след приключване на шестия гейм. С нов гейм на 0, Димитров върна интригата – 4 : 3, но, за съжаление и той не успя да се разпише в следващия. Същото стана и в последния, девети гейм на втория сет.

Така Димитров приключи участието си в Париж, но с постигнатите победи над Юго Умбер, Давид  Гофен, Доминик Тийма и Кристиян Гарин, и играта на полуфинала срещу Джокович, заслужи признанието на световните спортни медии, които започнаха да го засипват с похвали веднага след мача.