Народният представител от ГЕРБ Евгения Ангелова откри фолклорния фестивал “Заедно на Гергьовден” в димитровградското село Горски извор. Тя благодари на участниците в проявата за това, че продължават с много обич и професионализъм да съхраняват и развиват фолклора, който е сърцевината на българщината. Евгения Ангелова поздрави именниците и пожела успех на изпълнителите и много добро настроение на присъстващите.
20 фолклорни групи от общините Смолян, Опан, Минерални бани Хасково и Димитровград участваха в проявата. Зрителите видяха и изпълненията на 4 самодейни клуба за народни хора.
Празникът в Горски извор е традиционен на Гергьовден. Преди да започнат фолклорните изпълнения бяха поднесени цветя пред паметника „Майка България“ в центъра на селото.