Григор Димитров стартира с победа в Австралия, сестри Стоеви – в Индия

Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът победи в три сета -7:6(3), 7:5, 6:3 Аслан Карацев от Русия, от когото загуби на четвъртфиналите в Мелбърн преди две години. Срещата продължи 2 часа и 22 минути, съобщават от Българската федерация по тенис.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу №68 в световната ранглиста Ласло Джере от Сърбия, който елиминира с 3:1 сета Зизу Бергс от Белгия. Именно Бергс пък победи Адриан Андреев в третия финален кръг на квалификациите. Григор пък може да срещне деветкратния шампион Новак Джокович (Сърбия) още в третия кръг.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Габриела и Стефани Стоеви също стартираха с победа на турнира от сериите Супер 750 в Ню Делхи, Индия, с награден фонд 900 000 долара.

Сестрите, които са №12 в световната ранглиста, спечелиха срещу Клоуи Бърч и Лорън Смит от Англия с 21:16, 21:10 за 36 минути, след като водеха почти през целия мач, предава БНР.

Във втория кръг Стоеви ще играят с победителките от двубоя между номер 5 в схемата Йонколфан Кититаракул/Равинда Прайонджай (Тайланд) и Дебора Ийле/Черил Сейнен (Нидерландия), който е по-късно днес.

Миналата седмица сестрите от Хасково достигнаха до четвъртфиналите на двойки на големия турнир по бадминтон в малайзийската столица Куала Лумпур, където отстъпиха на световните номер едно при дуетите Цин Чън и И Фън Дзя от Китай.