Григор Димитров се класира убедително на четвъртфинал в Бризбейн

контакти

Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТР 250 в австралийския град Бризбейн, съобщават от Българската федерация по тенис.

Поставеният под №2 в схемата Димитров се наложи с 6:1, 6:2 над Даниел Алтмайер от Германия. Срещата продължи само 68 минути. Това е трета победа от три мача за Григор срещу този противник.

Димитров е шампион в Бризбейн през 2017 г., а днес записа победа №20 на този турнир.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Ринки Хиджиката от Австралия. В първия кръг на турнира Григор елиминира Анди Мъри.

Българинът поведе с 5:0 и спечели първия сет срещу Алтмайер с 6:1. Във втората част Димитров направи серия от три поредни гейма от 0:1 до 3:1. След това Григор постигна още един пробив и затвори мача с 6:2.

По-късно днес Димитров ще играе на четвъртфинал и в турнира на двойки. Българинът и Себастиан Корда от САЩ ще играят срещу Лойд Гласпуул от Великобритания и Жан-Жулиен Рожер от Нидерландия.