ВЪЛНЕНИЕ В ДИМИТРОВГРАД: КИТАЙСКИЯТ ЦЕНТЪР Е ЗАПЛАХА ЗА ПАЗАРА

контакти

След като официално стана ясно, че в бившия магазин „Билла“ ще се продават китайски стоки от всякакво естество, вълнение обхвана димитровградчани в социалната мрежа. Коментарите са, че китайският център ще окаже негативно въздействие върху Неделен пазар и малките магазинчета. Други, пък, твърдят, че точно от такъв магазин градът има нужда, защото пазаруването ще става и в делнични дни.

От разпънатите по обекта транспаранти става ясно, че стоките ще се предоставят от верига магазини F 58. Информация за тях, обаче, в интернет няма никаква, въпреки твърдението, че става дума за верига магазини. Поне за момента се разбира какво ще се продава само по изпънатите транспаранти.

Трудно е да се намесим, при взаимоотношения между частни компании. Можем да помогнем с административното обслужване. Към момента тази компания не се е представила, което не е редно. Би трябвало да осъществят контакт с нас. Ще изчакаме още малко да се сетят сами, след което ще ги подсетим, заявиха от Община Димитровград.

Въпреки че хипермаркет „Билла“ отдавна няма, земята и постройката са собственост на компанията. Това ще рече, че магазинът за китайски стоки ще ползва базата под наем. На мястото преди години се намираше пазар за промишлени стоки. Според преценката тогава, теренът се обявява за продажба и става притежание на „Билла“.

 



Полезна ли ви беше тази статия?

Благодарни ще сме, ако подкрепите, според възможностите си електронен вестник izvestnik.info. Вашата помощ ще позволи на изданието да остане все така независимо, обективно, честно и почтено към читателите си.

ПОДКРЕПЕТЕ НИ

6 КОМЕНТАРИ

  1. Повече конкуренция!
    Много добре, сега да видим на кого ще се окаже „веригата“

  2. . Регистрирана е 27.8.2014 г.
    София 1309
    район р-н Илинден
    ж.к. Света троица, бл. 362, вх. 1, ет. 3, ап. 12
    Управители ЛОУ ЧАОЧУН
    Съдружници
    ЛОУ ЧАОЧУН, 45 лв.
    ДЖУ ДЖЪНФЪН, 15 лв.
    ДЖУ ДЖЕНЮ, 20 лв.
    ДЖУ ДЗИЕНФЕН, 20 лв.
    ДЖУ ШУЮН, 20 лв.

  3. млади китайчта..между 30 и 23 год. май това ще е първия магазин от веригата им 🙂

  4. Е и кво като са на 30 г. немогат да вкарват стока и да продават ли?
    Да продават, щом е законно, само тези които имат маси в този град ли могат да продават стоки. Ми ояветего по радиото и телевизията.

  5. Интересно , какво ли щеше да е мнението на кмета ако веригата в Била приюти мощна фирма за търговия с хранителни продукти и меса на дребно и едро от гамата и асортимента на неговата фирма , и всички контрагенти на Димовата (Дянковата ) фирма се изместят там …………………какви ли пазарни механизми би използвал ………?

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете вашия коментар!
Моля въведете вашето име тук