Избирателната активност за област Хасково на парламентарните избори на 2 октомври 2022 г. е най-ниска за последните пет години, показват данните часове преди края на изборния ден. През този период се проведоха още четири парламентарни избора – три през миналата година, както и през 2017 г.
26.12% е избирателната активност на днешните парламентарни избори в региона, сочат данните към 16.00 часа, четири часа преди края на изборния ден.
44% бе избирателната активност в област Хасково към 17.00 часа на парламентарните избори на 26 март 2017 г.
Към същия час 43% бе избирателната активност на парламентарните избори на 4 април 2021 г.
28.24% е била към 16.00 часа активността в региона на парламентарния вот на 11 юли 2021 г.
На двойния вот на 14 ноември 2021 г., към 16:00 часа за президент и вицепрезидент са гласували 26.82%, за народни представители – 27.4%.
Освен че най-малко хора са отишли до урните на днешните избори, твърде е възможно новото 48-о Народно събрание да е много раздробено откъм политическо представителство. С обявяването на окончателните резултати ще стане ясно, но още отсега вече се говори, че скорошни поредни избори са твърде вероятни.